השטיחים הם חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית ומרביתנו משקיעים את מיטב כספנו ברכישת שטיחים מסוגננים ומתאימים. שילוב של שטיחים יוקרתיים ומיוחדים מאד יכול להפוך כל חדר בבית למעניין הרבה יותר ולהעניק לו מראה בלתי רגיל. אולם, מה קורה אם חלילה נשפך עליהם קפה או אפילו יין? מה קורה אם אותם שטיחים שעלו לנו סכום כסף רב נצבעים בכתם עקשני שקשה לפספסו? אם זה קרה, אל דאגה. ישנן דרכים שונות להתמודד עם כתמי נוזל על שטיחים. כיצד עושים זאת? הנה, התשובה במאמר הבא.

ספיגה, ספיגה, ספיגה – זו מילת המפתח!

כשמדובר בכתמי נוזלים על שטיחים, הצעד הראשון שבו יש לנקוט, הוא ספיגת הכתם. בין אם אלה כתמי קפה, יין או כל נוזל אחר, חשוב לספוג אותו וכמה שיותר מהר. אם אתם מגלים כתמי נוזל על השטיח, קחו נייר מגבת או אפילו סמרטוט יבש וספגו את הנוזל כמה שניתן. לאחר שפסגתם אותו, קחו בד רטוב או סמרטוט רטוב ונסו לדלל את הכתם עם המים. מייד לאחר מכן, ספגו שוב את הנוזל שבמקום.

העזרו בטלק לספיגת כתמי שומן

במידה ונשפך חומר שומני על השטיחים, העזרו בטלק כדי לספוג אותם. אם אתם מבחינים בכתמי שמן על שטיחים אלה, פזרו טלק ישירות על המקום שבו נמצא הכתם כדי שייספוג כמה שניתן את השמן. פעמים רבות נשפך מזון שמנוני על שטיחים בבית, ובמיוחד כשמדובר בבית עם ילדים קטנטנים. שטיחים אלה עשויים להינזק בשל כתמי שמן אלה, שנוטים להיספג בשטיח באופן מיידי. השימוש בטלק כמענה ראשוני, ובעיקר – כעזרה ראשונה, יכול לעזור עם כתמי שטיחים אלה ואף להצילם מדי כתם שלא ניתן להסירו בהמשך.

פנייה אל חברות ניקיון במידה ומדובר בכתם צבע

במידה ונשפך חומר עם צבע כלשהו, מומלץ לפנות אל חברות ניקיון שטיחים, שבעזרת חומרים מיוחדים וטכניקות ניקיון מתקדמות, תוכלנה להסיר את כתמי השטיח שנוצרו. מדובר בכתמים שיכולים להיספג בשטיח ולגרום לו לנזק בלתי הפיך. פנייה אל חברות כאלו, ומוטב כמה שיותר מוקדם, תעזור לכם להתמודד נכון ובעיקר חכם!

שימוש במגבונים לחים עבור שטיחי משי

ישנם סוגים שונים של שטיחים. אחד הסוגים היוקרתיים והמיוחדים המוצעים כיום הם שטיחים העשויים ממשי. שטיחים אלה נחשבים לעדינים מאד ולכן דורשים תחזוקה מיוחדת. במידה ונשפך עליהם נוזל כלשהו, יש להשתמש במגבונים לחים, ובטפיחות קלות לנסות לספוג את הנוזל. אסור בתכלית האיסור לנסות לשפשף את הכתם, שכן פעולה זו תחדיר אותו יותר אל השטיח ותגרום לו לנזק. אם הכתם איננו מוסר או שהוא קשה במיוחד, מומלץ לפנות אל חברות ניקוי שטיחים שתטפלנה הן עצמן בכתם בעזרת תכשירים מיוחדים. לעיתים, גם שאיבת השטיח במקרה זה יכולה לעזור, אולם בתנאי שמדובר בשואב שטיחים עדין מאד.

השתמשו בחומרי ניקוי מתאימים

ניתן למצוא כיום חומרי ניקוי שטיחים, המאפשרים לשמור על מראה השטיח ובעיקר להתמודד במקרים של כתמים או לכלוך. בין אם אלה שטיחים סינטטיים או שטיחים העשויים בעבודת יד ומחומרים טבעיים, חשוב להתאים להם את חומר הניקוי הנכון ביותר. מומלץ לבדוק את חומר הניקוי ולבחון את מידת התאמתו. על אריזת חומר הניקוי ניתן לראות לאיזה סוג של שטיחים הוא מיועד, ובהתאם אפשר לבחור בחומר המתאים ביותר. אם אתם מתלבטים האם ועד כמה חומר זה מתאים לשטיח שלכם, פנו אל החנות שבה רכשתם את השטיח ובדקו מולה את הסוגיה.